Březnice - Vlastiboř 4:2

• Posted on: 13 March 2016
  • By: administrator

V neděli 13.3. od 15:00 netradičně na hřišti v Táboře změřily síly týmy TJ Březnice a TJ ZD Vlastiboř.

Za větrného chladného počasí se hrál ne příliš běhavý a ne příliš pohledný fotbal. Začátek utkání byl poměrně vyrovnaný a borcům z Vlastiboře pomáhal svižný vítr v zádech. Postupem času se začala projevovat útočná převaha TJ Březnice a ve 20 minutě tento tlak vyvrcholil odpískanou penaltou proti Vlastiboři, kterou však domácí útočník Tomáš Pikl neproměnil. Po několika vlastibořských nepřesných střelách z velké vzdálenosti unikla TJ Březnice do brejku a Tomáš Pikl nastřelil po perfektní přihrávce Romana Knížete tyč. Po typické kombinační hře březnické obrany jsme připravili obrovskou šanci bohužel pro našeho soupeře a Vlastibořský útočník se nemýlil a ranou do šibenice postrčil svůj tým do vedení.

Odpovědět nám ovšem netrvalo dlouho a Březnice vyrovnala.

V druhém poločase vítr zůstal, ovšem strany se prohodily a TJ Březnice začala získávat jasnou převahu. Karel Kubíček krásnou střelou z vápna zvýšil na 2:1. Po několika minutách se ten samý hráč ocitl sám před brankářem, kterého obhodil a z úhlu zvýšil do prázdné branky na 3:1.

Vlastiboř po vystřídání předvedla ukázkovou akci, která skončila nádherným centrem a gólem hlavou - 3:2.

Po vlastibořském zákroku rukou ve vápně nařídil rozhodčí Fiala druhou penaltu zápasu, kterou Luboš Novák se štěstím proměnil a upravil skóre zápasu na konečných 4:2.