Historie

Březnická kopaná napsala první kapitolu své historie v roce 1969, kdy byl klub založen. V následujících letech si hráči i fanoušci užívali fotbalových zápasů na hřišti na samém okraji vsi. Píše se rok 1976 a v srdci obce je otevřen útulný stadiónek, který padne do oka všem lidem projíždějícím obcí.
Dosud nejúspěšnější období si březnický seniorský fotbal prožil v letech 1986- 1994, kdy mužstvo válelo v I.B třídě. Nyní patří celek Březnice ke stálým účastníkům okresního přeboru.
V roce 1999, u příležitosti 30. výročí založení klubu, se sešlo na místním hřišti přes 200 bývalých i současných hráčů, aby zavzpomínalo na doby dávno i nedávno minulé. V rámci slavnostního dne si místní stará garda pozvala bývalé hráče Dynama České Budějovice, a bylo se na co dívat!
Na závěr sezóny 2001-2002 praskal místní stánek ve švech - do Březnice totiž zavítali na pozvání místních funkcionářů Internacionálové české republiky v čele s takovými esy jako jsou Karol Dobiáš, František Veselý a mnohé další osobnosti historie českého fotbalu.
V posledních letech klub za pomocí obce a sponzorů do objektu investuje nemalé peníze. Provedla se rekonstrukce šaten, kde jsou nové sprchy a sociální zařízení. Každý rok se snažíme stále vylepšit travní plochu a prostor areálu. V zadní části areálu vyrostlo víceúčelové hřiště (jehož výstavbu provedla obec Březnice). Dovolíme si říct, že se nyní můžeme chlubit jedním z nejlepších hřišť v okresním přeboru.
V roce 2011 se mužům povedlo postoupit do krajské soutěže I.B., kde jsme se díky absenci několika hráčů z již tak úzkého kádru bohužel neudrželi.