Košice - Březnice 2:1 (1:1)

• Posted on: 5 May 2014
  • By: AlexF

Další v sérii zápasů odehraných na hřištích soupeře nás zavedl na hřiště našeho tradičního protivníka mužstva z Košic. Věděli jsme, že nás nečeká jednoduchá práce, a že soupeř v letošní sezoně jen těžko boduje  a pro udržení v soutěži i pro další sezonu udělá maximum a tížené body, aby zůstaly na domácím hřišti.  Začátek zápasu byl hodně neurovnaný a domácí z toho vytěžili poměrně hodně standardních situací. Hlavně z rohů hrozilo neustálé nebezpečí, které ale nemělo brankové parametry. Naše hra dopředu nebyla tak lehká jako v zápasech minulých, ale i přesto jsme si vytvořili zajímavé příležitosti. Z jedné z nich po rohové rozehrávce padla branka na jejímž konci byl Dušek Jakub. Bohužel  ten den to nebyla branka vítězná. Samostatný únik Kubíčka K. volal po druhé, ale bohužel domácí brankář blafák zlikvidoval, udržel tak domácí ve hře o body a jak se nakonec ukázalo, byl tento zákrok pravděpodobně klíčový pro celý průběh zápasu. I přes optickou převahu důsledná obrana domácích vše likvidovala již v zárodku. Nutně musel přijít trest a domácí do poločasu vyrovnali, kde po rohu se míč odrazil od břevna jen lehce za brankovou čáru. Rozhodčí po konzultaci s AR 1 branku uznal. 2.poločas nenabídl nic zásadního. Naše snaha rozhodnout zápas určitě byla vidět, ale špatná přihrávka a zbytečné chyby nás tentokrát stály body. Z jedné z nich byl nařízen pokutový kop. Ten domácí hráč proměnil. Naše další pokusy bohužel v brance neskončily, a tak po dlouhých týdnech došlo i na nás. Prohra 2:1 mrzí o to více, že jsme byli lepším týmem, ale bohužel. Měli jsme makat více a dříve. Nezbývá než domácím pogratulovat a popřát hodně štěstí v boji o záchranu