• By: administrator

TJ Březnice : Meteor Tábor

Základní sestava: Hájíček, Prášek,  Kamarád, Kostelenec, Hanzlík, Pikl T., Dušek Josef, Dvořák, Kubíček K., Dušek Jakub, Škarvada

Střídačka: Ambrož, Tisoň, Mikoláš, Antl, Božovský, Proksch

Za větrného počasí jsme nastoupili k druhému domácímu utkání proti favoritovi z Tábora. Soupeře jsme přivítali na našem Březnickém San Siru s precizně připravenou hrací plochou (vizitka Romana a Romči Knížů). Do zápasu jsme konečně vstoupili s odhodláním hrát fotbal, který rozproudí všechny diváky. Těch opět nebylo málo. Od začátku jsme hráli pohledný fotbal, ve kterém nechybělo nasazení, důraz a v některých útočných akcích ani kvalita. Hosté začali trochu aktivněji a v začátku utkání si vytvořili 2 pološance, které naše dobře fungující obrana odvrátila. Od 10. minuty jsme se i my začali dostávat do útočných akcí, které vyplynuly z rychlých protiútoků do otevřené obrany soupeře. Nejdříve přišla střela Tomáše Pikla, kterou si vytvořil sám vybojovaným balonem v ose hřiště. Následovala střela Karla Kubíčka, který se opřel do centrovaného balonu. Ve 22. minutě jsme konečně dokázali otevřít skóre, kdy Kubíček a Škarvada po rychlém protiútoku protlačili míč na zcela volného Josefa Duška, který mazácky zasunul míč do poloodkryté branky soupeře - 1:0.  Poté se hra trochu uklidnila. 1. poločas se dohrával uprostřed hřiště.

Do druhého poločasu hosté vlétli hodně aktivně. Do 55. minuty si vytvořili několik slibných akcí, které naše obrana dokázala byť se štěstím odvrátit. Poté se hra opět vyrovnala. V 60. minutě proběhlo střídání, za potlesku domácí tribuny a ochozu opustil Petr Dvořák hřiště a nahradil ho Jaroslav Ambrož. O 5 minut později byli domácí fanoušci znovu na nohou a slavili gól po solo akci Karla Kubíčka – 2:0. Soupeř se ale nevzdal, což se mu vyplatilo v 67. minutě. Po trestném kopu dokázal překvapit naši obranu včetně gólmana Tomáše Hájíčka, který si vybral po skvělém výkonu slabší chvilku – 2:1. Domácí trenéři sáhli v 75. minutě k dalšímu střídání, kdy hřiště opustil střelec prvního gólu Josef Dušek, za kterého nastoupil Václav Antl. V 81. minutě domácí utrpěli tvrdou ránu v podobě inkasované branky, kdy přesným centrem a gólovou hlavičkou soupeř přetlačil naši obranu 2:2. Do poslední šance zápasu se dostal v 89. minutě Jaroslav Ambrož, který v rychlém protiútoku zkoušel lobovat brankáře, těsně minul.

Po zlepšeném výkonu domácích fotbalistů jsme si mohli připsat další bod do tabulky. Děkujeme také našim věrným fanouškům za velkou podporu.